Covid ile hayatınızdaki olasılıkların genişlemesine izin vermek

Son 6 ayda, kendinizi (veya sevdiklerinizi) şu anda dünyanın dört bir yanındaki duruma bakıp sorarken buldunuz mu?

“COVID’in üstesinden nasıl gelebilirim?”

Ya COVID üstesinden gelinebilecek bir şey değilse?
Ya COVID, “üstesinden gelmek” zorunda olduğunuz bir şey değilse, “geleceğimi nasıl renklendirmek isterim?” diye sorduğunuz temiz bir sayfa olsaydı?’.

Tamamen farklı bir bakış açısı, bunu farklı bir bakış açısıyla keşfedelim!

Ya her şey göründüğünün tam tersiyse?
Bir şey belirsiz ve gerçekten tamamen belirsiz olduğunda, garip belirsizlik duygusunun ‘burada yanlış bir şey var ve garipliğin yanlışlığından nasıl kurtulurum?’ diye dile getirmektense şunu kendinize sorun:

Şu anda sahip olduğum bu belirsiz gelecek duygusuyla düşünmediğim (düşünemediğim) şey nedir?

Şu anda mevcut olasılıklar sınırlı gibi görünebilir, ama ya göründüğü şeyin tam tersi ise?

Ya tamamen yeni bir başlangıç varsa ?

Ya doğru ya da yanlış olmasaydı, sadece siz ve seçimleriniz olsaydı, ne yaratmak isterdiniz?

Yaptığınız seçimlere dayanarak hangi geleceği besleyeceksiniz? Herkesin yaşadığı gerçeklikten acı çekecek misiniz, yoksa neyin ışık olduğunu, sizin için neyin doğru olduğunu ve neyi seçmek istediğinizi arayacak mısınız?

Bu bir soru değil, farkında olduğumuz şeyin yanlışlığına girdiğimizde, bir olasılıktan ziyade soruna daha fazla enerji katıyoruz! Covid pandemisine odaklanmak, Covid’in gezegende yarattığı felakete bakmak için ne kadar enerji harcıyorsunuz? ya bu enerjiyi yaratabileceğiniz olasılıkların geleceğinizi genişletilmek için kullansaydınız?

Kabullenmeniz gereken şey, hepimizin farklı olması ve bu pandemiden yaratabileceğimiz tek bir doğru gelecek olmadığıdır. Seçimlerimiz ve geleceğe dair farklı algılarımızla, geleceğin ne olacağını şekillendiren farklı gerçekleri gerçekleştiriyoruz.

Kolaylıkla gerçekleşebilecek ve yaratımda bulunacak henüz tanımlamadığınız gelecek olarak neyi tam olarak talep ediyorsunuz?

Farklı bir bakış açısıyla bakmak için istekli misiniz?
Geleceğinizi değiştirmek için, bakış açınızı değiştirmeye hazır olmalısınız, ne istediğinizi değiştirmeye hazır olmalısınız. Bakış açınız, seçtiğiniz her şeyle gerçekliği yaratan bakış açınızdır.

Değiştirmekte zorluk çektiğiniz bir şeyi alın. Ondan bir adım geri atın ve -soru-nun ne olduğuna karar verdiğinize bakın. Ya buna farklı bir bakış açısıyla baksaydınız, burada neyi değiştirebilirsiniz, burada ne ekleyebilirsiniz ve bu zorluğun ötesinde farklı bir gelecek yaratmak için yapabileceğiniz farklı seçim nedir?

error: Content is protected !!