Haklı çıkmanın ve ya doğru olmanın değeri nedir?

Her zaman bir seçiminiz olduğunu biliyor musunuz?

Doğruluk ve ya doğruyu seçmek.. Bakış açınızın doğruluğunu kanıtlamak için hangi seçimleri yaptınız bugüne kadar?

Peki, haklı çıkmak ve ya doğruluğunuzu kanıtlamak için özgürlüğünüzü ne kadar kısıtladığınızı ve ya seçimleriniz açısından kendinizi ne kadar dar bir alandan işlettiğinizin farkında mısınız?

Haklı çıkmak, haklı çıkmak istemek ister human olun, ister humanoid, çok kolay düşülebilecek bir tuzaktır.

Bahaneler üretiriz. Kendi gerçekliğimizi bakış açılarımızdan oluştururuz ve sonunda yaratımlarımız bakış açılarımızdan işler. Ve tam da o kısıtlı sınırlar dahilinde yaratımımız gerçekleşir. Böylelikle de haklı çıkmış oluruz! Bu sanki kendimizle oynadığımız bir oyun gibi değil mi sizce de?

Tüm bu haklı çıkma senaryosunu takip etmek, maalesef bir çok sonsuz olasılığın da kapısını birer birer kapatmakta.

Haklı çıkmanın sizce değeri nedir?

zeynep özyörük

Haklı çıkınca egodan işlemiş mi oluyoruz? Hangi alandan işlersek işleyelim, önemli olan bu durumun ne kadar kısıtlayıcı ve ufaltıcı olduğu. Bizler birer sonsuz varlık olarak haklılık ve ya yanlışlıktan işlemeyiz. Çünkü doğru/yanlış, iyi/kötü vb kutupluluklar birer tuzaktır. Kime göre? Neye göre? Sürekli değişen ve bize ait olduğunu sandığımız parametreler. Ve bunlar yargıdan gelir.

Haklı çıkmak demek, bir çok özgürlükten de vazgeçmek demektir.

Eğer daha fazla bilinçten işlemek konusunda daha sadık olursak, bu bizi daha özgür kılar. Bilinç her şeyi kapsar, ve hiç bir şeyi dışarda bırakmaz.

Hep haklı olmak, sabit bir bakış açısı gerektirir. Değişime direnç göstermeyi de içeren bir bakış açısıdır bu aynı zamanda. Ve siz o bakış açısının içine kendinizi sıkıştırırsınız. Daracık bir alandan dünyaya bakar, ve onun değişmesini, gelişmesini, büyümesini istersiniz.

Tüm sonsuzluk boyunca kolaylık, neşe ve ihtişam olmak için haklı olarak haklı olmanızı sağlayacak hangi enerji, alan, bilinç, seçim, sihir, gizem, mucize ve olasılık olabilirsiniz?

ZEYNEP ÖZYÖRÜK

Bireysel Seans almak için

error: Content is protected !!