Seçiminiz gerçekliğinizi değiştirir!

Eğer çoğu insan gibiyseniz, o zaman tüm hayatınızı bu gerçekliğin menüsünden seçim yapmaya çalıştınız. Bu gerçekliğin menüsü şudur: haklısın, yanılıyorsun, iyisin, kötüsün, sınırlısın, sınırlı değilsin. Bunların hiçbiri, düşünmediğin gerçekten mümkün olanla ilgili değil.

Doğruluktan, yanlışlıktan, iyi ya da kötüden hiçbir şeye bakmam. Seçim ne olursa olsun, her zaman ” bu ne yaratacak? Bu seçim nasıl farklı bir olasılık yaratacak? Bu seçim nasıl mümkün olduğunu düşünmediğim farklı bir olasılık yaratacak?” diye bakmalısınız.

Seçimlerinize bu açıdan baksaydınız ne olur?

Hiç mümkün olmadığını düşünmediğiniz ve buna ihtimal vermediğiniz bir şeyi yaratmaktan başlasaydınız bu ne yaratırdı?

Her zaman şunu yapmalısınız. Bir seçime baktığınızda, asla sormamanız gereken, ” bu gerçeklikte bu nasıl işe yarayacak?” Nasıl’ın bir önemi yok!

Şöyle sormalısınız “” Bu, şimdiye kadar bildiğim her şeyin ötesinde, mümkün olduğunu düşündüğüm her şeyi, şu ana kadar dünya gezegeninde gerçekte olandan daha büyük bir şey yaratacak her şeyi yaratacak ne olabilir?”

Seçiminiz gerçekliği değiştirecektir. Lütfen şunu anlayın. Gerçek seçimin yaratımı, seçtiğiniz her şeyin farklı bir dünya yarattığını kabul etmektir. Farklı bir dünya yaratmak ister misiniz? O zaman seç. Seçiminizin hiçbir önemi yokmuş gibi davranmayı bırakmalısınız. Bilinçten yaptığınız seçiminiz, başkalarının gerçekliklerinde de bir değişiklik yaratacaktır.

Yaratmak istediğiniz şey bu mu? O zaman onu seç!

Her birimiz, bir hediye olarak, her şeyi değiştirebilecek bir şey sunabiliriz.

Hayatınız boyunca olduğunuz hediyeyi bulmak için kendinize dönüp bakmalısınız.

Orada olduğunu bilirsiniz. Sizde olduğunu bilirsiniz. Ama bunu iddia etmek yerine, her zaman bir başkasının gerçekliğine bakarsınız, orada değerli bir şey bulmaya çalışırsınız.

Dünyada eşi benzeri olmayan bir hediye vardır. Bunu hiç kabul ettiniz mi? Ne olduğunuzu, neler yapabileceğinizi ve henüz seçmediğiniz şeyleri kabul etmeniz için ne yapmanız gerekir? Eğer onu seçerseniz, her şeyi değiştirir mi?

Kabul etmediğiniz ve farkında olmadığınız kaç seçeneğiniz var? Ki kabul etseydiniz, istediğiniz değişimi yaratır mıydı dünyanızda?

error: Content is protected !!