Yalanlar, roller ve manipülasyon

Yalanlar, roller ve manipülasyonlar hayatın her alanında kullanılır: iş ve kariyer, para, aile, ilişki ve seks — sevginin tüm yalanlarını düşünün! Onları kolayca idare edebileceğinizi düşünün, daha fazla eğlenmez misiniz ve herhangi bir durumu böylelikle değiştiremez misiniz?

Çocukken, çoğumuz gerçeği, tüm gerçeği ve sadece gerçeği söylemek için yetiştirildik. Kendimiz dürüst olmak gerekirse, bunu başkalarından bekliyoruz ve herkesin olayların kendi versiyonuna sahip olduğunu fark etmek oldukça rahatsız edici olabilir. Peki başkalarının yalanlarını, rollerini ve manipülasyonlarını duyduğunuzda ne yaparsınız?

Dr. Dain Heer son zamanlarda yaptığı bir açıklamada,” yapmanız gereken şey, orada bir gerçek olduğu fikrini satın almayı bırakmak ve (başka biri için) sizin için doğru olmayabileceğini kabul etmektir ” demişti.

Gary Douglas ise, onları yanlış gören kişilerin genellikle kör bir tarafı olduğunu söyledi.

Bay Douglas,” manipüle edilmekten hoşlanmıyorsanız ve manipüle ediliyorsanız, manipülasyona direniyorsunuz, demektir” diye ekliyor.

Ya manipülasyon ne iyi ne de kötü olsaydı? Manipülatif olmayı reddettiğinizde, her türlü insan yalan söyler, manipüle eder veya farklı şeyler yapar ve siz oyunda bir şeyleri değiştirmek için çok geç olana kadar neler olduğunu hiç fark etmeyebilirsiniz.

Gary bunu şöyle açıklıyor: “bu, istediğinizi elde etmek için başkalarını manipüle etmekle ilgili değil. Manipülasyon her zaman daha büyük bir şey yaratmak için yapılmalıdır.”

Yalanlar, roller ve manipülasyonlar hakkında hangi tanımlara ve yargılara sahipsiniz, bu da sizi daha büyük şeyler yaratmak için nasıl kullanılabileceğinin farkında olmaktan alıkoyuyor?

Yalanlar ve roller genelde birlikte işler; genellikle birisine (sizin için doğru olup olmaması önemli değil),  onların duymak istediklerini söylersiniz.

Dain şunları ekliyor: “Komik olan şey, insanların sizi gerçekten sevdiğini ve sizin için minnettar olduklarını söylediğiniz zamandır. Hayatın tek amacının gerçeği söylemek olduğu bakış açısını aşarsanız, o zaman tüm gerçeği ve sadece gerçeği daha da fazla yaratırsınız.”

error: Content is protected !!